Střední škola v cizině – postup krok za krokem

  1. Vaše představa školy
  2. Studijní program na míru
  3. Formality
  4. Komunikace se školou
  5. Potvrzení o přijetí do studia
  6. Harmonogram studia
  7. Hostitelská rodina
  8. Letenky, vízum, pojištění a další nezbytnosti
  9. Předáme vám dokumenty a „balíček rad“ na cestu

Studovat střední v zahraničí je skvělá výzva a zkušenost, ze které budete těžit celý život. Ale aby vše klaplo a vyšlo, jak má, musíte vědět, jak tento zážitek
úspěšně naplánovat a zorganizovat.

Zde najdete přesný popis toho, jak realizujeme studijní pobyty v cizině v agrentuře Kukabara. Působíme na trhu řadu let a s umisťováním studentů na vybrané střední školy máme bohaté zkušenosti. Jsme také studentům k dispozici po celou dobu pobytu – podívejte se na naše reference.

Děsí vás představa, co všechno budete vyřizovat? Nemusí, protože na zařizování jsme tu my. Na vás zbyde jediný úkol – pořádně se na tuto zajímavou kapitolu života namotivovat.

Organizace zahraničního pobytu je s naší pomocí jednodušší, než si myslíte. Dokonce tak moc, že jsme ji mohli shrnout jen do devíti kroků. Přečtěte si, co celý proces zahrnuje. Možná vás překvapí, jak snadné to může být.

1. Na první schůzce probereme vaše možnosti a přání

Po úvodním online či telefonickém kontaktu se setkáme osobně. Popovídáme si o všem, co vás ohledně studia na střední škole v zahraničí zajímá. Dozvíte se i spoustu užitečných informací, které vycházejí z našich zkušeností s životem v cizině.

Při rozhovoru se navíc poznáme mnohem lépe než na dálku. Vyjasníme si, co očekáváte od naší spolupráce i cesty za vzděláním. A tohle všechno nám pomůže vymyslet nejlepší plán pro váš životní zážitek.

2. Sestavíme studijní program na míru

Po setkání začneme váš sen převádět ve skutečnost. Ještě se s vámi párkrát spojíme, až vám budeme moci oznámit, že „to“ máme. Že jsme vybrali nejvhodnější destinaci i typ studia.

Představíme vám kompletní studijní program – jasnou nabídku se zahraničním pobytem, a to včetně cenové kalkulace. Budete vědět, kam a proč byste měli vyrazit i kolik to bude stát.

3. Vyřídíme základní formality

Jakmile se finálně rozhodnete, že „do toho jdete“, stanete se studentem Kukabary. Vyřídíme spolu nezbytné formality, jako jsou smlouvy nebo zálohové faktury. V tomto kroku už by do přípravy měli být zapojení také rodiče. A to kvůli „papírování“ a dolaďování administrativních detailů.

4. Začneme komunikovat s vybranou zahraniční školou

Přípravy se naplno rozjedou. Vaše studijní budoucnost v zahraničí začne dostávat pevné obrysy. V této fázi už o vás bude vědět vybraná střední škola, která si vyžádá první informace a dokumenty.

A my jí je budeme předávat. Hned poté, co je získáme od vás. Také uvítáme, když se opět uvidíme osobně. Zvládneme tak efektivněji dořešit případné nejasnosti či zahnat obavy.

5. Potvrzení o přijetí do studia

Nastane velký okamžik. Ze zahraniční střední školy nám potvrdí, že chtějí, abyste u nich studovali. A tím bude vaše vzdělávací dobrodružství stvrzeno. Obdržíte od nás potvrzení o přijetí. A také vystavíme celkovou fakturu.

6. Vytvoříme konkrétní harmonogram

I když asi budete ve velké euforii, požádáme vás o další schůzku. Bude nutné probrat, co dál. Protože na řadu přijdou záležitosti jako vízum či letenka. Opět tu budeme pro vás a se vším vám pomůžeme.

Nasměrujeme vás na správná místa, poradíme s rezervacemi či nákupy. A tím se objeví i zásadní termíny – kdy odletíte nebo třeba jak to bude se startem školy.

7. Představíme vám hostitelskou rodinu

Po celou dobu zařizování pracujeme i na tom, abychom vám našli skvělou hostitelskou rodinu. Jakmile se tak stane, okamžitě vám to dáme vědět. A to se vší „parádou“. Neoznámíme vám jen jméno či adresu, ale dostanete od nás fotky a texty, které vás co nejvíce seznámí s vaším „novým domovem“.
Poté už bude záležet na vás, kdy se rodině ozvěte. My vám ale určitě doporučíme, abyste to udělali co nejdříve. Stačíte se trochu poznat alespoň virtuálně, a to pak na místě určitě oceníte.

8. Dořešíme letenky, vízum, pojištění a další nezbytnosti

S „papírováním“ půjdeme do finiše. Pokud jsme ještě nekoupili letenku (jízdenku), teď už tak učiníme. Také případně společně dořešíme náležitosti ohledně víza. Někdy totiž ambasáda potřebuje adresu hostitelské rodiny. A až pak žádost schválí. Dále pro vás nachystáme instrukce k pojištění.

9. Předáme vám dokumenty a „balíček rad“ na cestu

Zhruba týden či dva před vaším odjezdem se naposledy uvidíme, abychom si potvrdili, že je vše stoprocentně připravené. Také vás „vybavíme“ na cestu. Nepostradatelnými dokumenty a dobrými radami. Kromě víza nebo letenek vám předáme například i seznam důležitých adres a telefonních čísel.

Důkladně probereme, jak bude probíhat cesta do cílové země i první momenty v ní. Pobavíme se také o tom, co vás bude čekat první dny. Samozřejmě vám popřejeme hodně štěstí a ujistíme vás, že se na nás můžete i nadále kdykoli obrátit.

Střední škola v cizině – postup krok za krokem
5 (100%) 1 vote

Chcete podobný web jako tento? Microsite na míru